2011.07.13. 17:10
Fontosabb látnivalók az első szakaszon Olmützig
Úgy gondoltam, hogy lassan itt az ideje összeszedegetni és egy izgalmas bakancslistába gyűjteni a felfedezésre váró helyeket, épített és természeti látnivalókat. Az első szakasz hazai részének egy külön posztot szeretnék majd szentelni, ezért most csak felsorolásszerűen említem meg őket.
Budapest - Olmütz, 1. szakasz / első rész – bakancslista:
1. Szentendre, Visegrád, Esztergom, Tata, Győr, Mosonmagyaróvár, Rajka
2. Pozsony: (Azt tudtátok, hogy Pozsony neve a régi magyar Poson személynévből származhat, aki a vár első ispánja volt?) Pozsonyi vár a gótikus koronázótemplommal, Szent Márton dóm, Grassalkovics Palota, csak, hogy a legfontosabbakat említsem, szomjoltónak finom sörök, Balázs pedig a sztrapacskát emlegeti, hogy el ne felejtsem. (:
Theseus temploma a Népkertben
3. Bécs látnivalói közül nem tudok kettőt-hármat kiemelni, ugyanis az egész várost látatlanul imádom immár 25 éve. Pont úgy és pont annyira, amennyire Győrt szeretem, bár a szülővárosomat úgy ismerem, mint a tenyeremet. Már az időszámításunk előtti negyedik század környékén is lakták (a kelták voltak!) - szóval az egész város egy élő történelmi és kulturális fellegvár. Bécsről nekem a különböző ízek és hangulatok jutnak az eszembe, például bécsi kapucíner vagy egy séta a Népkertben. (Theseus templomát egyszer látnom kell.)
4. Brno (római nevén Eburodunum) Prága után a második legnépesebb város Csehországban. Nagyon jó volna megnézni Spielberg várát, a régi és az új városházát, a Villa Tugendhatot (ami már majdnem tíz éve a Világörökség része), a Kapucinusok Szent Kereszt Templomáról már szót se ejtsek. (Múmiáik vannak! 153! Látnom kell.) Azt egyébként tudtátok, hogy a középkorban Brno magyar neve Berén volt, amit később a Brünn váltott fel?
Olmütz szökőkútjai
5. Olmütz városában az érseki székesegyházat és a Szent Vencel dómot szeretném felfedezni. Itt is megkoronázták anno Mátyás királyt, és a bazilikában nyugszik III. Vencel cseh és magyar királyunk. (Balázs egyébként Olomucként emlegeti, négyszáz évvel korábban valószínűleg Alamócnak hívta volna, ha pedig egy latinul írt levélben hivatkozna rá, Olomuciumot írna a papirosra.)
Folyt. köv. Frederikshavnig!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek